Nenechte se napálit a vyzkoušejte aprílovou slevu 5 % na celý nákup. Kód: APRÍL24

Co vás čeká při výměně elektroinstalace?

Co vás čeká při výměně elektroinstalace?

Kdo je připraven, není překvapen, velí známé heslo. A platí i pro případ rekonstrukce elektroinstalace v bytě i domě. Vedle nemalých nákladů totiž musíte počítat i s mnoha dalšími více či méně příjemnými úkoly. Jaké to jsou?

1)  Výběr firmy

Jedním z prvních kroků by měl být výběr elektroinstalační firmy. Věřte nám, ušetří vám spousty starostí, komplikací a přidá cenné zkušenosti. Sehnat kvalitní společnost dnes ale není nic jednoduchého a připravte se také na delší čekací lhůty. V každém případě si před výběrem dobře projděte recenze firmy, které napoví, jak je na tom se spolehlivostí, kvalitou odvedené práce nebo dodržováním termínů. 

2)  Plánování

Ačkoliv vám zvolená společnost pomůže s technickou stránkou, legislativou i mnoha dalšími praktickými náležitostmi, bydlet v bytě budete vy. A tak se do celého procesu výměny elektroinstalace budete muset chtě nechtě zapojit také. Odborníci budou potřebovat vědět, jaké spotřebiče a kam chcete postavit, kde bude televize, zda plánujete klimatizaci, jak to bude s osvětlením… To všechno si proto dobře promyslete hned na začátku.

3)  Nepořádek a diskomfort

Výměna elektroinstalace se ne nadarmo většinou provádí v případě, že rekonstruujete byt kompletně. Pokud se totiž neuchýlýte k trochu neestetické variantě vedení kabelů lištami, připravte se na zasekávání do zdi. Je dražší, nese s sebou hluk a nepořádek, ale výsledek daleko více odpovídá současným požadavkům na designovou stránku.

4)  Výběr zásuvek a vypínačů

A v předstihu si rozmyslete i podobu a umístění zásuvek a vypínačů. Pokud jde o počet, platí zde jednoduché pravidlo: čím víc, tím líp. Je totiž dobré myslet i na své budoucí potřeby a zatímco jedna nevyužitá zásuvka vás nejspíš příliš trápit nebude, chybějící se řeší daleko hůře. Otázka designu je pak čistě na vás. V potaz vezměte styl celé domácnosti a nebojte se být originální. Zásuvky a vypínače kliklap se hodí pro celou řadu interiérových stylů, od industriálního po retro, a navíc jsou k dispozici v moderních provedeních, jako jsou USB nebo datové zásuvky.