Barvy, lak a sedmdesátky: Představujeme největší interiérové trendy roku 2024

Jakmile z našich domovů zmizí vánoční výzdoba, zdají se najednou trochu smutné a prázdné. A tak možná usoudíte, že nastal čas na pár menších či větších interiérových změn. Co vám v tomto ohledu radí aktuální trendy?

1.  Výrazné barvy

Po mnoha letech, kdy kuchyně, koupelny i další části bytů ovládaly šedá a béžová, se zdá, že nastává ten pravý čas na výraznější barvy. Čím živější a sytější, tím lepší. Ale pozor, nejlépe vyniknou spolu s jednoduchými tvary.

2.  Pauza od technologií

Máte pocit, že těch chytrých zařízení je už v našich domovech až příliš? Nejste sami. A proto se po vzoru nového trendu lidé od chytrých domácností odklánějí k těm klasickým. Kdy na nás ze všech stran nesvítí modré světlo a vypínače neovládáme hlasem nebo aplikací, ale prostým dotykem.

3.  70. léta

Hlad po retro stylu v interiérech se zdá být neukojitelný. Letos se v antikvariátech nebo i běžných řetězcích poohlížejte po kouscích evokujících „zlatá sedmdesátá”. Tmavé dřevo, nízko posazené pohovky, falešná kůže, to jsou přesně ty prvky, které s tímto stylem ladí. A nezapomeňte přidat také retro zásuvky a vypínače kliklap, třeba v tmavě hnědé variantě!

4.  Lakované povrchy

Že už vás mat nebaví? Pak máme dobré zprávy. Pokud jde o materiály, nové sezóně budou

vévodit ty lesklé. Jejich výhodou je, že dokáží každou barvu probudit k životu a i klasická bílá díky laku získá daleko výraznější vzhled.

5.  Barevné dlaždice

Pokud vás v novém roce čeká výměna dlaždic a kachliček, nebojte se se odvázat. Nejen výrazné barvy, ale i vzory nebo dokonce ilustrace budou opět v kurzu a přináší tak skvělou příležitost promítnout do interiéru jedinečnost.