Nenechte se napálit a vyzkoušejte aprílovou slevu 5 % na celý nákup. Kód: APRÍL24

Retro zásuvky a vypínače: nestárnoucí klasika i módní trend

 Klasika i trend

Kulatý tvar a lesklý efekt – to je typická podoba vypínačů a zásuvek, které známe z minulého století. A ačkoliv dnes má většina z nás na zdech pravděpodobně klasické čtvercové provedení, retro styl je stále v kurzu. A co víc, řadí se mezi aktuální interiérové trendy. Kam se tento typ zásuvek a vypínačů hodí a jak vypadá retro verze v moderním pojetí?

Nejen do chat a chalup

Uplatnění retro vypínačů a zásuvek se zdá být na první pohled jasné. Retro vypínače patří do retro interiérů. Tato rovnice samozřejmě platí, ale byla by škoda tento styl zavrhnout, i pokud máte domácnost zařízenou jinak. Vintage design této nezbytné výbavy každého bytu má totiž unikátní schopnost – ze zdánlivého detailu dělá výrazný prvek, který se dokáže stát dokonce dominantou celé místnosti. Vypínače a zásuvky v retro stylu tak zapadnou i do bytů v moderním, industriálním či minimalistickém duchu. V tomto případě se není třeba držet jen zažité bílé barvy. Skvěle vynikne také černé provedení.

Retro v moderním hávu  

Oproti retro zásuvkám a vypínačům z dob první republiky či 60. let minulého století spatříme u jejich nynější podoby množství změn. Zatímco dříve byly vyráběné z porcelánu, dnes materiálům vévodí plast s mnoha svými výhodami v čele s nízkou cenou i vahou a širokými možnostmi designového provedení. Na první pohled je však díky moderním technologiím od porcelánu prakticky k nerozeznání, takže plast neubírá nic z jejich retro kouzla. Vylepšení se samozřejmě dočkaly tyto produkty i po stránce bezpečnosti. A v neposlední řadě zmiňme i širší možnosti, co se barevného provedení týče. Pokud si však z bytů svých babiček pamatujete typické cvaknutí, které se při rozsvícení či zhasnutí světla ozvalo, nebojte se. U retro vypínačů značky kliklap mysleli tvůrci i na něj.