Velká letní Kliklap soutěž o proplacení objednávky je tady! Vyhrávají 3 z vás!

Nekonvenční a jedinečný: vneste do svého domova boho styl

Vžilo se pojmenování „boho design”, ale zkratka je odvozena, jak správně tušíte, od slova bohémský. A přesně tak tento styl v interiéru vypadá. Plný života, barev, kreativity a nevšednosti. Ale jasnou definici nečekejte, ta by totiž potírala podstatu celého stylu spočívající v nekonvenčnosti a osobitosti. Chcete doma cítit přesně takového ducha? Poradíme, jak na to.

V kůži umělců

Za původem boho stylu se vydejme do Paříže v 19. století, kde se umělci neztotožňovali s městkou buržoazií, stěhovali se do jiných částí měst a začali budovat domovy, v nichž spíše než okázalost vládla kreativita. A stejné cítění si boho design uchovává dodnes. Platí zde jediné pravidlo: žádná pravidla nejsou, a pokud na nějaké narazíte, směle ho porušte, je to naprosto žádoucí!

Znaky boho stylu

Existuje spousta prvků, které k boho stylu patří. Co se týče barev, převládají zemité a přírodní tóny, které doplňuje paleta pastelových odstínů a tónů vzácných kamenů, jako je smaragdová nebo rubínově červená. Pokud jde o materiály, opět vládnou ty přírodní a platí, že čím víc textury do interiéru vnesou, tím lépe. Také se nebojte ozdobných prvků, jako jsou střapce na kobercích a polštářích, korálky nebo třeba macramé vzory. A především nezapomeňte na to nejdůležitější: kombinujte i zdánlivě nekombinovatelné!

Doplňky, které dodají šmrnc

Dobrou zprávou je, že boho kousky můžete klidně nalézt na půdě nebo je pořídit z druhé ruky, tak interiéru dodáte ten pravý vintage nádech. Přidejte také vkusné suvenýry z cest pro kapku exotiky. Nezapomeňte ani na zeleň, ta hraje u tohoto stylu velmi podstatnou roli. A pro opravdu autentický výsledek nepodceňte ani takové zdánlivé maličkosti, jakými jsou zásuvky a vypínače. Vyberte si z pestré nabídky kliklap, v níž najdete i moderní USB nebo TV zásuvky v mnoha a mnoha originálních barvách.