Nenechte se napálit a vyzkoušejte aprílovou slevu 5 % na celý nákup. Kód: APRÍL24

5 nejoblíbenějších stylů v interiéru: jaký si vás získá?

Přemýšlíte nad kompletní rekonstrukcí, nebo chcete jen udělat pár menších změn, které dají vašemu domovu nový ráz? Pak se seznamte s nejoblíbenějšími styly, které vévodí současným interiérovým trendům. Vyberte ale nejlépe takový, který se vám bude líbit i za pár let a vykouzlí přesně takovou atmosféru, po jaké toužíte. Bude to moderní, útulný nebo luxusní dojem?

1.  Industriální styl

Přestože se industriální styl zrodil spíše z nutnosti, těší se dnes vysoké oblibě. Je inspirován průmyslovými areály a sklady a uplatnění tak našel především v loftech. Typickými prvky jsou cihlové zdi, přiznané potrubí, převaha kovových a dřevěných prvků i neutrální barevné schéma. Aby výsledek nepůsobil příliš chladně, oživují jej zajímavé doplňky jako kožešiny, barevné polštáře nebo abstraktní obrazy.

2.  Skandinávský styl

Skandinávský, nebo také “hygge” styl, staví na třech pilířích: pohodlí, funkčnost a láska k přírodním materiálům. Výsledkem je maximálně útulný interiér, ve kterém prostě budete chtít bydlet. Neobejdete se bez svíček, koberečků, taburetů a dřevěných doplňků. Barevná paleta je neutrální a nese se v bílých, béžových nebo šedých tónech.

3.  Rustikální styl

Pokud je pro vás důležité spojení s přírodou, vsaďte na rustikální styl. Sází na přírodní materiály, a to především surové dřevo a kámen. Upřednostňuje jednoduchost, minimum detailů a zemité tóny. Přesto působí výsledek příjemně a uplatnění tento styl najde třeba u venkovských domků nebo na chalupách či farmách.

4.  Minimalistický styl

Nekomplikovaný, elegantní, čistý, ale také neosobní a chladný. Na minimalistický styl můžete nahlížet různě, ale pokud se vám líbí, směle do toho. Důraz je kladen na funkčnost a jednoduchost, čemuž odpovídá tvar i množství nábytku i barevná paleta. Minimalistický styl také učí, jak nepodléhat konzumu, a ukazuje, že se obejdeme bez celé řady věcí.

5.  Art deco

Toužíte po nevšednosti a odvážné eleganci? Nechte se pohltit stylem art deco. Okouzlil svět ve 20. letech 20. století, nebojí se originálních kombinací a má luxusní a zároveň vintage nádech. Rozpoznatelný je zlatými, bílými a černými tóny, kterým dodávají punc exkluzivity odstíny drahých kamenů. Dalšími znaky jsou geometrické tvary a vzory, exotické materiály a inspirace vzdálenými kulturami.

 

Tip: Až budete svůj interiér ladit do některého z těchto stylů, nezapomeňte jej sjednotit i se zásuvkami a vypínači. Produkty kliklap budou korespondovat s většinou z nich!