Sleva 5 % stále pokračuje, až do konce května. Kód: APRÍL24

5 největších trendů v interiérovém designu v roce 2023

Zařizujete si kompletně nové bydlení nebo přemýšlíte nad drobnými úpravami své domácnosti? Podívejte se, jaké trendy interiérovému designu v roce 2023 vévodí!

1.  Doma jako ve wellness

Pokud si rádi užíváte ticha a klidu ve wellness centrech, máme pro vás skvělou zprávu. Hitem je si trochu jejich atmosféry přenést i domů. Nemusíte hned začít budovat saunu. Jde spíše o to vytvořit si koutek pro čtení nebo cvičení jógy, zkrátka místo, kde se budete věnovat sami sobě a zpomalíte jinak rychlé tempo. 

2.  Udržitelnost

Nelíbí se vám myšlenka nahrazování funkčních věcí jen proto, že jejich design vyšel z módy? Nedivíme se. Je to nejen finančně náročné, ale i neohleduplné vůči přírodě. Myšlenka udržitelnosti se dostala i do interiérového designu a aktuálním trendem je tak nákup nábytku z druhé ruky nebo od lokálních a kvalitních výrobců.

3.  Hravé barevné kombinace

Po letech nadvlády neutrálních tónů (které ale ze scény stále úplně nemizí) se dostávají trochu více do popředí výraznější barvy. A to především v neočekávaných kombinacích právě se zemitými odstíny. Zkuste třeba kombinaci smaragdově zelené pohovky a hnědého koberce nebo světle modré zásuvky na jemně béžových zdech. 

4.   Přírodní světlo

Přírodní světlo má na nás neuvěřitelně příznivý vliv a působí na naši náladu, soustředění i spánek. A tak jej přirozeně chceme mít v životě více. Velká okna, materiály, které světlo odráží, to všechno je v kurzu.

5.  Osobitost

A na závěr trend, který se nám líbí nejvíce. Dost bylo uniformních a dokonalých interiérů okopírovaných z Pinterestu. Je na čase vytvořit si domov, který bude odrážet vaši osobnost. Nesedí vám všude opěvovaný minimalismus? Nevadí, ozdobte si byt doplňky, které vás dělají šťastnými. Milujete barvy? Dejte jim ve svém bytě prostor. Nebojte se kombinovat staré a nové kousky, textury, odstíny. Jednoduše si se zařízením interiéru hrajte podle svých pravidel.