Sleva 5 % stále pokračuje, až do konce května. Kód: APRÍL24

Inspirací jsou pro mě i domy z dob Marie Terezie, říká zakladatel kliklap Michal Rampl

Zásuvky a vypínače kliklap, které sází na oblíbený retro design v moderním pojetí, jsou na trhu více než rok a za tu dobu se stihly rozrůst o nové barvy i provedení. Co dalšího se chystá a jak proces jejich výroby probíhá? Zeptali jsme se Michala Rampla, který za značkou kliklap stojí.  

 

Kliklap oslavil první narozeniny. Co vás během této doby nejvíce překvapilo?

Velmi milým překvapením pro nás jsou kladné ohlasy našich zákazníků. Ukazuje to, že se nám povedlo vytvořit nový produkt, který vnáší do domovů krásu starých vypínačů za příznivé ceny. 

 

Našly si zásuvky a vypínače z vaší dílny cestu i do jiných míst, než jsou rodinné domy a byty?

Ano, líbí se také bytovým designérům a architektům, kteří je využívají třeba v pivovarech, halách, na nádražích nebo v restauracích. A to hlavně díky tomu, že jsou cenově dostupné a zároveň odolné a bytelné. Protože design nepůsobí lacině, nemají s nimi problém ani památkáři a zásuvky a vypínače kliklap tak najdete třeba i v historických budovách.

 

Spousta z nás si asi proces jejich výroby nedovede moc dobře představit. Jde vůbec nějak jednoduše vysvětlit?

Na prvopočátku stojí mašina zvaná vstřikolis, která vyrábí veškeré plastové komponenty. Tak vzniknou jednotlivé díly v různých barevných odstínech, které následně putují k ruční montáži. Dílky se spojují se strojky a předmontují se dohromady tak, aby je bylo možné osadit do proložky. Ta se vloží do krabičky a v tu chvíli je vše připraveno na finální instalaci. To je v podstatě celý výrobní proces.

 

Vy sám se angažujete ve všech fázích výroby, od prvotního nápadu až po marketing. Jaká část vás baví nejvíce?

Je to samotný prodej, čísla a statistiky. Na tom je totiž nejlépe vidět, že všechny jednotlivé úkony, které probíhají, ať už ve výrobě, nebo ve skladu, mají výsledek. A také mě baví odezva zákazníků. To, že náš nápad lidem přirostl k srdci, i když je plast v dnešní době trochu zatracovaným materiálem.

 

Jak velká výzva je skloubit retro design produktů kliklap s trendy a požadavky moderních domácností?

Vzhledem k designu a jednoduchosti našich vypínačů a zásuvek se snažíme držet klasiky. Přizpůsobili jsme se tím, že jsme zařadili USB, datové a televizní zásuvky, ale například dotykové vypínače dělat nebudeme. Kliklap je totiž i o zvuku, o tom kliknutí. A na rozdíl od dotykových variant jsou ty naše jednoduché a v podstatě nepokazitelné.