Sleva 5 % stále pokračuje, až do konce května. Kód: APRÍL24

Zamilujte se do skandinávského stylu bydlení!

Při zařizování interiéru se můžete inspirovat mnoha různými trendy. Jeden ale aktuálně vládne všem. Ano, je to skandinávský styl. Pro důvod nemusíme chodit daleko. Vyznačuje se jednoduchostí a žádný prvek tu není navíc, zároveň je ale maximálně útulný. Chcete také bydlet jako Seveřané? Zjistěte, jak na to!

Hřejivost z chladného severu

Abyste pochopili podstatu skandinávského designu, nakoukněte s námi krátce do jeho historie. Nebudeme se vracet hluboko do minulosti, tento styl se vyvíjel v průběhu 20. století. Jak je z názvu patrné, spjatý je se severskými zeměmi. Cítit je z něj velká vazba místních na přírodu a také vliv krátkých a chladných zimních dní, který je kompenzován snahou o hřejivost a prosvětlenost interiérů. Okolo roku 2010 chytil tento styl druhý dech, když se všude začalo skloňovat slovo hygge, tedy koncept symbolizující pohodu a vše příjemné.

Tohle ve skandinávském interiéru nesmí chybět

Ve scandi interiérech se prostě nemůžete cítit špatně. A tak si nejspíš kousek severu chcete přenést i k sobě do obýváku. Jak na to? Základem je přirozené světlo – čím více jej do místnosti pustíte, tím lépe. Důležitou roli hrají i barvy. Skandinávská paleta je neutrální a zahrnuje bílou, béžovou a černou. Tomu přizpůsobte i výběr zásuvek a vypínačů. Pokud se budete chtít trochu “odvázat”, zkuste přidat šedomodrou nebo světlou růžovou.

 

Tento design je o jednoduchosti, vybavení by tak mělo být především funkční. Nábytek volte v přírodních materiálech, stejně jako koberce či přehozy – vlna nebo mohér budou v tomto případě fungovat skvěle. S doplňky to nepřehánějte, ale pár těch užitečných by chybět nemělo. Může to být křeslo se stylovou lampou, polštářky s geometrickým vzorem nebo pár velkých pokojových rostlin.

 

Je na vás skandinávský design až moc strohý? Zkuste jej zkombinovat s dalšími styly. Skvěle jej oživí třeba boho doplňky