Nenechte se napálit a vyzkoušejte aprílovou slevu 5 % na celý nákup. Kód: APRÍL24

Jak správně umístit zásuvky a vypínače v ložnici?

Vypínače v ložnici.

 

Zatímco rozmístění zásuvek v kuchyni nebo v koupelně pečlivě promýšlíme, ložnici v tomto ohledu tak trochu odbýváme. Pokud si ale předěláváte interiér, byla by škoda ložnici hyzdit změtí prodlužek jen proto, že jste jejich umístění nevěnovali dostatečnou pozornost. Poradíme, na co nezapomenout.

Zásuvky v ložnici: ne moc, ne málo

Co se týče zásuvek, většinou se razí heslo, že čím víc jich doma máte, tím lépe. Ložnice však má být oázou klidu a odpočinku a není nutné ji mít posetou desítkami zásuvek. Proto dobře plánujte. Rozvrhněte si, kde bude postel, skříně, jaké další vybavení místnost bude mít. Rozhodně by zásuvky neměly chybět u nočních stolků. Dále u televize, pokud ji chcete v ložnici mít. Další se bude hodit v blízkosti dveří pro vysavač. Pokud v ložnici plánujete žehlit, přidejte další pro žehličku. Jestliže bude v místnosti i pracovní nebo toaletní stolek, ani tam by neměla chybět. Univerzální číslo vám neřekneme, ale alespoň 5 zásuvek by mělo být standardem.

Vypínače v ložnici? Myslete na svůj komfort

V ložnici visí jeden lustr, stačí tedy jeden vypínač klasicky v blízkosti dveří. Přemýšlíte tímto směrem? Mohli byste v budoucnu litovat. Lehnete si večer do postele, čtete knížku, ale když se vám začnou klížit oči, pokaždé musíte ze zahřáté peřiny vylézt a zhasnout světlo. A toto by se opakovalo desítky let, než byste do elektřiny v bytě znovu sahali. Vyřeší to přitom druhý vypínač u postele. A má ještě jednu výhodu – bezpečnostní. Pokud se v noci probudíte a půjdete si ve tmě pro vodu, hrozí, že zakopnete o koš s prádlem nebo jinou překážku. Vypínač u postele tuto hrozbu eliminuje.

 

Hledáte originální vypínače a zásuvky do své ložnice? Nakoukněte do nabídky kliklap, kde najdete třeba i jejich méně běžné odstíny.