Velká letní Kliklap soutěž o proplacení objednávky je tady! Vyhrávají 3 z vás!

Černé zásuvky a vypínače jako ozdoba (každého) interiéru

 Ozdoba interiéru

Černé doplňky a jiné části vybavení interiéru zažívají své chvíle slávy. Do černa se zbarvují úchyty, kliky, kohoutky, dřezy, umyvadla a dokonce i toalety. A zásuvky a vypínače nejsou výjimkou. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody a budou trefou do černého i ve vašem bytě?

Kam se černé zásuvky a vypínače hodí?

Ačkoliv se to na první pohled zdá těžko uvěřitelné, černé zásuvky a vypínače vynikají velkou univerzálností. Ne takovou jako bílé varianty, ale i tak se dokáží sladit s celou řadou stylů. Černá si rozumí se všemi ostatními barvami, nejvíce však vynikne v kombinaci s bílou, šedou a dalšími neutrálními odstíny, případně i s modrou nebo temně červenou. Právě interiérům v neutrálních tónech dodá na zajímavosti a dramatičnosti, na výrazných stěnách naopak nestrhává pozornost na sebe a přirozeně je doladí. Perfektně černé zásuvky a vypínače zapadnou do místností v aktuálně trendy industriálním, moderním nebo minimalistickém stylu, bát se jich nemusíte ani v interiérech v boho, rustikálním, art deco nebo retro duchu.

Výhody a nevýhody černé

Hlavní výhodu, univerzálnost, jsme už zmínili. Černé zásuvky a vypínače ale potěší také nadčasovostí. Působí elegantně a tato barva se vžila jako symbol luxusu a exkluzivity. I pokud za pár let zeď za nimi přemalujete, nejspíš nebude třeba je měnit. Dojem, který vytváří, můžete do značné míry změnit tím, jakou podobu budou zásuvky a vypínače v tomto odstínu mít. Zvolit můžete lesklou nebo matnou variantu, ryze černý tón nebo třeba antracitový, stejně tak i tvar hraje roli. Zjemnit celkový design dokáže kulatý tvar, který mají i zásuvky a vypínače kliklap. Zmiňme ale i nevýhody černých doplňků. Těmi je poněkud větší potřeba údržby. Otisky prstů jsou na nich vidět více než na vypínačích bílých.