5 trendů, které vládnou zásuvkám a vypínačům v roce 2023

Trendy

Interiéry si nyní ladíme do posledních detailů. A pozornost je tak věnována i doplňkům, u kterých by byl výběr dříve jasný. Do této skupiny patří i zásuvky a vypínače. Před několika lety byste nejspíš s jistotou sáhli po bílé variantě, dnes je však možností mnohem více. Možná dokonce tolik, že se v nich ztrácíte. Pokud při výběru tápete, podívejte se, jaké trendy zásuvkám a vypínačům letos vládnou!

1)  Zásuvky a vypínače v hlavní roli

První z aktuálních trendů je do značné míry propojen se všemi ostatními. Zásuvky a vypínače už nejsou brány jako “nutné zlo” a nesnažíme se je v interiérech schovat. Naopak! Mohou být nápadné, nepřehlédnutelné a tvořit zajímavý prvek celé místnosti. Dejte jim tedy šanci vyniknout.

2)  Černé provedení

Zvláště, pokud máte byt zařízený v moderním industriálním nebo skandinávském duchu, si oblíbíte trend černých zásuvek a vypínačů. Vyniknou v kombinaci s dřevěným nábytkem i kovovými prvky a zapadnou do každé místnosti.

3)  Retro styl

Zatímco řada trendů v oblasti interiérových designů dřív nebo později pomine, u retro stylu to neplatí. Je v kurzu prakticky nepřetržitě a vedle proto nešlápnete ani s retro zásuvkami a vypínači. Vyznačují se kulatým tvarem, lesklým finišem a typickým klapnutím při zhasínání nebo rozsvěcení světel. Pamatujete? Tento styl najdete na e-shopu kliklap.cz.

4)  Nevšední materiály

Toužíte po skutečně nevšedních a originálních zásuvkách a vypínačích? Pak je tento trend pro vás. K dostání jsou dnes zásuvky skleněné, kovové nebo třeba i dřevěné. Okamžitě se stanou dominantou interiéru a návštěvy budou přemýšlet, zda je to skutečně vypínač, nebo designová dekorace.

5)  Barvy, které zaujmou

Bílá je nadčasová a oblíbená, černá stylová, ale táhnou i méně běžné barvy. Co takhle do ložnice nebo dětského pokoje zkusit světle modrou a pracovnu ozvláštnit hnědými zásuvkami?